/ Akademia Smart Wedding  / Jak usadzić gości przy stołach okrągłych?
wesele_2019-dwór_afrodyta-sala_weselna_glamour_najlepsza_sala_weselna_pod_warszawą

Jak usadzić gości przy stołach okrągłych?

Jednym z największych problemów Par Młodych nie jest wybór sali czy motywu przewodniego a właśnie sposób usadzenia gości. Są Pary, które wywieszają białą flagę i decydują się zrzucić tę odpowiedzialność na swoich gości dając im możliwość wyboru. Nie polecam takiego rozwiązania ponieważ zdarza się, że wywołuje ono  instynkt zwierzęcy i goście wręcz rzucają się na wybrane przez siebie miejsca. Zaczyna się głośny gwar, przekrzykiwanie a czasem dochodzi do kłótni. Awantury na weselu są niewskazane więc proponuję bezpieczniejsze rozwiązanie jakim jest przygotowanie tablicy z rozmieszczeniem gości.
Do zadania należy przygotować się bardzo solidnie.

Pogrupuj gości na osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież. Z wypisanych grup wybierz te, które są dla ciebie najważniejsze czyli najbliższą rodzinę czy grupę przyjaciół jak również dalszą rodzinę oraz znajomych. Osoby Ci najbliższe (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo) powinny zostać usadzone w bezpośrednim sąsiedztwie stołu prezydialnego (Pary Młodej).

WAŻNE: Usadź rodziców w taki sposób aby swobodnie mogli spoglądać na Parę Młodą oraz na parkiet.

Cytując klasyka „Life is brulat” więc z pewnością napotkasz trudność w postaci dużych grup znajomych, którzy najchętniej siedzieliby wspólnie. Przy stołach okrągłych usadzisz od 8 do 12 osób oczywiście dodanie jednej osoby nie będzie problemem ale nie próbuj przypisać 14 osób do jednego stołu ponieważ będzie to duży dyskomfort dla Twoich gości. Lepszym rozwiązaniem jest rozbicie dużej grupy na dwie mniejsze. Goście zyskają większą swobodę a integracja między stołami będzie gwarantowana.
Temat dzieci na weselu szczegółowo opiszę w kolejnym poście. Pamiętaj jedynie aby maluchy i dzieci do 6 roku życia usadzić wraz z rodzicami. Dla starszych dzieci i młodzieży najlepiej zaplanować oddzielny stolik, najlepiej z osobnym menu i dodatkowymi łakociami 🙂
Często nowożeńcy zadają pytanie o usadzenie gości z zagranicy. Podstawowym kryterium jest ich liczba, wiek oraz czy znają się między sobą. Jeśli Twój partner jest innej narodowości i zagraniczni goście przybędą licznie, powinnaś usadzić ich dokładnie według tych samych zasad co polskich gości. Jeżeli będzie to jedynie kilka osób ważne aby usadzić ich wśród gości, którzy mówią w ich języku lub będą w stanie porozumieć się po angielsku. Z pewnością będzie im bardzo miło, że mogą nawiązać rozmowę z pozostałymi weselnikami i spędzą ten wieczór w doskonałej atmosferze.

Dwór Afrodyta**** to sala weselna  na 200 osób. Usadzenie takiej liczby gości jest nie lada wyzwaniem.  Nasi koordynatorzy chętnie pomogą Ci również w tej kwestii, skontaktuj się ze swoim opiekunem a prześle Ci szczegółowe grafiki  i omówi szczegóły 🙂