/ Akademia Smart Wedding  / Co zrobić z kwiatami po ślubie?

Co zrobić z kwiatami po ślubie?

Bardzo duża ilość Par Młodych prosi swoich gości o inne prezenty niż tradycyjne kwiaty dawane jako upominek od wielu lat. Jeśli zapomniałaś napisać na zaproszeniach ślubnych prośbę o niekupowanie kwiatów jako prezentu, możesz być pewna, że po ślubie dosłownie będziecie w nich tonąć. Powinnaś pamiętać, że zarówno kompozycje florystyczne, które zdobiły salę weselną jak i te, które otrzymaliście od swoich gości muszą znaleźć swoje miejsce po całym wydarzeniu. Oczywiście piękne kwiaty cieszą nasze oko oraz wprawiają człowieka w dobry nastrój ale ich nadmiar może stać się kłopotliwy do przechowywania w domu, zwłaszcza jak kilka dni po hucznym weselu wyjeżdżacie w podróż poślubną. Jeśli nie masz pomysłu co zrobić z kwiatami po ślubie poniżej przedstawiam kilka dobrych rad oraz ciekawych możliwości:

Podaruj innym ludziom trochę szczęścia.

Na pewno w twoim miejscu zamieszkania znajdą się obiekty ponure, którym przydało by się trochę ożywienia poprzez ciepłe barwy kwiatów. Pomyśl o domach opieki, hospicjach, domach dla osób starszych i innym placówkach opiekuńczych w twojej okolicy.  Na pewno tym ludziom przydało by się rozweselenie czasem w ciężkich chwilach ich życia. Twoje kwiaty mogą podarować ogromną przyjemność i radość.
ps. dobrze wcześniej uzgodnić szczegóły z władzami placówki.

Kreatywność.

Innym oryginalnym pomysłem może być wykorzystanie kwiatów w sposób kreatywny. Jeśli nie wyobrażasz sobie podarować ich innym osobom, najlepszym rozwiązaniem będzie ich zasuszenie. Poniżej podaje Tobie wiele interesujących przykładów. Takie kwiaty można wykorzystać do różnorodnych dekoracji i prac rękodzielniczych a mianowicie:

 • Obrazów i dekorowania ramek ze zdjęciamifot. Akademia Florystyki
 • Świeczek

  fot. bimgo.pl

 • Soli do kąpieli

  fot. MyJustyWorld

 • Biżuterii

  fot. filing.pl

 • Dekoracyjnego słoika wypełnionego kwiatami

  fot. PSB Mrówka

 • Konfetti na ślub bliskiej osoby
 • Zdobienia świątecznych bombek

  fot. claudia.pl

 • Dekoracji w technice decoupage i scrapbookingu


  fot. aliexpress.pl

Jak widzisz pomysłów jest bardzo dużo, wszystko zależy tylko od Twojej kreatywności. Na pewno takie działanie pozostawi wspaniałe wspomnienia i każdego dnia będzie przypomniało o Waszym wielkim dniu 🙂

Zostaw je w kościele

Jeśli decydujecie się na ślub kościelny zawsze dobrym rozwiązaniem będzie pozostawienie kilku wiązanek w kościele do ozdobienia np. ołtarza. Ksiądz na pewno się zgodzi i będzie bardzo zadowolony.

Pamiętaj o bliskich, których już nie ma z Tobą.

Ten pomysł może oczywiście wzbudzać u niektórych ludzi kontrowersję, ale dlaczego ?  Myślę, że to nie jest w żaden sposób krzywdzące dla Twojej bliskiej osoby, która niestety nie mogła być z Tobą w tym ważnym dniu. W taki sposób możesz uczcić jej pamięć i złożyć kwiaty na grobie.

 

Podsumowując jak widzisz jest mnóstwo ciekawych propozycji. Wybierz tę, która jest Tobie najbliższa i ciesz się kwiatami na długo po przyjęciu weselnym 🙂

Autor tekstu: Paulina Pawłowska-Rusnak