/ Akademia Smart Wedding  / Niech o nas pamiętają – czyli jak rozsądnie dopasować prezenty dla gości do wesela

Niech o nas pamiętają – czyli jak rozsądnie dopasować prezenty dla gości do wesela

Jeszcze do niedawna rzadko spotykany element, dziś must have każdego przyjęcia weselnego, czyli drobne upominki dla gości. Na rynku jest wiele propozycji od drobnych łakoci po wymyślne magnesy, podkładki czy płyty. W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji oraz sklepów, gdzie otrzymasz spersonalizowany gadżet, dlatego dzisiejszy post nie będzie o tym co wybrać, ale jak „to coś” dopasować do Twojego przyjęcia. Podzielę się z Tobą swoim doświadczenie, spostrzeżeniami oraz wpadką z własnego wesela 🙂

ROZMIAR MA ZNACZENIE

Tak, tak. Wielkość prezentu jest bardzo istotnym aspektem. Jeśli wraz z narzeczonym postanowiliście, że na stołach pojawią się przystawki, czyli będzie wiele odmiennych kolorów oraz faktur, postaw na niewielki upominek np. czekoladkę z Waszymi inicjałami, datą oraz krótkim podziękowaniem. Istotne aby kolor był stonowany, a najlepiej biały, dzięki temu unikniesz wprowadzenia kolejnego kolorowego elementu, który może wprowadzać miszmasz. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne a wspomniany wcześniej misz-masz burzy poczucie ładu i przemyślanej koncepcji wesela. W dniu ślubu emocje sięgają zenitu więc pewnie Ty nie zwrócisz na to uwagi natomiast oglądając zdjęcia po kilku miesiącach dostrzeżesz nieład.
Podczas przyjęć gdzie wszystkie przystawki znajdują się w bufecie, a na stole króluje piękna kwiatowa dekoracja, możesz pokusić się o bardziej efektowne  prezenty. Do wesela w stylu rustykalnym bardzo dobrze będą komponować się sukulenty, w stylu glamour mini szampany lub elegancko zapakowana nalewka własnej roboty. Ostatnio panuje moda na wręczanie świec zapachowych oraz eleganckich mydełek. Ważne aby pamiętać o właściwym zabezpieczeniu upominku tak, aby mydlany zapach nie rozprzestrzeniał się po sali i nie mieszał z aromatami jedzenia.

Moja wpadka: Organizacja własnego przyjęcia była o tyle niełatwym zadaniem, że wymagała połączenia dwóch kultur: polskiej i hiszpańskiej. Juan jest z miejscowości, która słynie z ceramiki, co więcej jego rodzice posiadają fabrykę rękodzieła. W związku z tym zdecydowaliśmy, że ciekawym akcentem i prezentem będą ręcznie robione i malowane dzbanuszki na oliwę dla pań, a dla panów butelka oliwy hiszpańskiej. Przed wybraniem ostatecznej wersji kilkakrotnie zmienialiśmy kolorystykę oraz wzory i wydawało się, że będzie idealnie. Mimo, że na stołach były tylko dekoracje kwiatowe, zastawa oraz napoje (i oczywiście upominki) na stole zrobił się bałagan. Organizując swoje przyjęcie po raz kolejny pewnie zdecydowałabym się na mniejsze i delikatniejsze prezenty, choć smak oliwy do tej pory jest wspominany przez naszych gości 🙂

Ciekawą propozycją jest przygotowanie oddzielnego stanowiska z prezentami. Elegancko przygotowany stolik z dużą tablicą „Dziękujemy za przybycie”, księgą gości i ułożonymi pamiątkami to idealne rozwiązanie dla Par, które dbają o minimalizm i elegancję. Pamiętaj aby było to miejsce dobrze wyeksponowane, do którego każdy ma dostęp np. w holu przed salą.
Ps. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie przygotuj o kilka sztuk więcej niż gości, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że jeden z weselników weźmie na pamiątkę więcej souvenirów, a dla drugiego może nie starczyć.