/ Akademia Smart Wedding  / Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej
5-sala weselna pod warszawą-dwór afrodyta-radziejowice-ślub na głowie-wspaniałe wesele-piękna sala weselna

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej

Ślub i przyjęcie weselne to wydarzenia najwyższej rangi. Wiążą się z silnymi emocjami, stresem oraz dużymi oczekiwaniami. I choć wydawać by się mogło, że jak na niejednym weselu byłam to doskonale poradzę sobie z organizacją własnego przyjęcia. Nic bardziej mylnego! W momencie rozpoczęcia przygotowań – tabula rasa. Wybór sali weselnej jest kluczowym elementem od którego należy rozpocząć ślubny maraton. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych punktów, które pomogą Ci w znalezieniu wymarzonej sali weselnej.

 1. Zaplanuj wstępną datę ślubu.
  Miesiąc, w którym odbędzie się twoje przyjęcie jest kluczowy. Jeśli planujesz wesele w lato ważne aby sala dysponowała klimatyzacją (najlepiej klimatyzacją modułową aby móc ustawić inną temperaturę w części gdzie siedzą goście a inną na parkiecie).
 2. Zrób wstępną listę gości – ilość osób warunkuje wielkość sali.
  Większość obiektów podaje na swojej stronie internetowej do ilu osób organizują przyjęcia więc uzyskanie tej informacji nie będzie problemem. Dzięki temu unikniesz straty czasu na oglądnie sal zbyt małych lub dużych przestrzeni.
 3. Zastanów się czy Twoi goście będą potrzebowali noclegu.
  Podczas przygotowania listy gości zaznacz osoby, które najprawdopodobniej zostaną na noc. Zazwyczaj są to goście, który mają do przejechania więcej niż 30 km. Szukając sali zwróć uwagę na obiekty, które posiadają bazę noclegową. Dodatkową atrakcją będzie strefa Aqua SPA, w której Twoi Goście będą mogli zrelaksować się po całonocnej imprezie (koniecznie poinformuj ich o konieczności zabrania kostiumu kąpielowego 🙂 )
 4. Wybierz styl przyjęcia.
  Zastanów się o czy marzysz, czy interesuje Cię styl glamour, boho a może pragniesz aby wesele odbyło się pod gołym niebem. Ukierunkuje to Twoje poszukiwania i zyskasz więcej czasu na pozostałe czynności.
 5. Wesprzyj się internetem.
  Istnieje wiele portali, które skupiają zarówno sale weselne jak i innych usługodawców – zespoły, fotografów, kamerzystów i dekoratorów. Wystarczy wpisać miejscowość w której planujesz wesele a otrzymasz wiele propozycji. Poniżej link do najsłynniejszych portali:
  wedding.pl
  gdziewesele.pl
  weselezklasa.pl
  Zwróć uwagę nie tylko na zdjęcia obiektu ale również na opinie i komentarze.
 6. Jeśli jakiś obiekt przykuł Twoją uwagę koniecznie zadzwoń i umów się na spotkanie.
  Nie przyjeżdżaj nieumówiony ponieważ istnieje ryzyko, że sala będzie niedostępna. Ważne aby oprowadzała Cię osoba, która koordynuje przyjęcia weselne ponieważ to właśnie ona udzieli najwięcej odpowiedzi.

Dzięki przygotowaniu się do szukania sali weselnej zgodnie z powyższymi punktami Twoje łowy będą skoncentrowane na konkretnej grupie obiektów i z pewnością efektywniejsze.
Powodzenia w poszukiwaniach 🙂