/ Akademia Smart Wedding  / 5 mitów na temat okrągłych stołów

5 mitów na temat okrągłych stołów

 1. Przy stołach okrągłych goście gorzej się integrują.
  Bardzo często słyszę taki argument jednak nie do końca jest on prawdziwy. Zwróć uwagę, że ustawienie stołów prostokątnych daje wrażenie, że wszyscy wspólnie biesiadują ale tak naprawdę rozmowę można przeprowadzić tylko z osobami siedzącymi obok i maksymalnie z czterema osobami siedzącymi naprzeciwko. Natomiast przy stole okrągłym możesz być w stałym kontakcie nawet z jedenastoma osobami. Dodatkowo nikt nikogo nie zasłania co również pomaga w komunikacji.
  A co najważniejsze, Twoi goście najlepiej zintegrują się na parkiecie podczas wspólnych tańców i zabaw 🙂
 2. Trudniej usadzić gości przy stołach okrągłych.
  Nic bardziej mylnego! Wiele Par Młodych, które zdecydowały się na stoły prostokątne ma wielką zagwostkę kogo usadzić na końcu stołu aby nie poczuł się urażony. Stoły okrągłe dają tę przewagę, że końca stołu po prosu nie ma. Każdy jest tak samo ważny i co więcej jest wśród swoich bliskich lub znajomych.
  Organizując przyjęcia weselne niejednokrotnie byłam świadkiem jak goście zamieniali winietki przy stołach prostokątnych. Zawsze wprowadza to wiele chaosu i niepotrzebnych nerwów zarówno gości jak i Pary Młodej, która widząc zamieszanie przy stole złowrogo spogląda na Bogu ducha winna obsługę 🙂 . Przy stołach okrągłych takie szwindle są właściwie niespotykane więc Twoi goście będą usadzeni tak jak zaplanowałaś.
 3. Na stołach okrągłych nic nie ma do jedzenia.
  Faktycznie obecnie panuje trend aby wszystkie przystawki zimne były w bufecie. Daje to możliwość wyeksponowania pięknych ozdób i dekoracji natomiast dotyczy to zarówno stołów okrągłych jak i prostokątnych. Jeśli zależy Ci na tradycji aby przystawki pojawiły się na stole ustawienie okrągłe jest dużo korzystniejsze. Bez problemu można sięgnąć po każdy smakołyk a dodatkowo goście zyskują większą swobodę w obsłudze sztućcami.
 4. Nasi goście to tradycjonaliści więc stoły prostokątne będą dla nich właściwsze.
  Polscy goście są jednymi z bardziej wymagających. Spodziewają się licznych atrakcji, niespodzianek i udogodnień. Co więcej zwracają uwagę na każdy, najdrobniejszy szczegół. Stoły prostokątne są tradycyjne to fakt, stosuje się je na każdym przyjęciu rodzinnym, spotkaniu ze znajomymi i na większości wesel. Stół okrągły na pewno będzie odmianą i doda wyjątkowości  Twojemu dniu.
 5. Dekoracje na stół okrągły kosztują drożej.
  Dekoracje to bardzo istotny element każdego przyjęcia weselnego. Muszą być spójne i przemyślane a ich koszt jest uzależniony głównie od koncepcji oraz motywu przewodniego. Czasem spotykam się ze stwierdzeniem, że na stołach prostokątnych można postawić mniej dekoracji więc więcej zostanie w kieszeni. Tak można ale czy warto? Zastanów się nad celem, dlaczego zamawiasz kwiaty. Czy tylko dlatego bo „muszą” być czy faktycznie chcesz nadać Twojemu przyjęciu wyjątkową aranżację, sprawić, że będzie one wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.